نادرست اخبار ایران تلگرام اطلاعات اخبار اجتماعی

نادرست: اخبار ایران تلگرام اطلاعات اخبار اجتماعی

گت بلاگز بازار خودرو بی‌اعتنایی بازار به زیاد کردن قیمت ماشین

به رغم آنکه طی هفته جاری دو خبر درخصوص زیاد کردن قیمت محصولات خودروسازان منتشر شد ولی این اخبار نتوانست در بازار رکود زده ماشین موثر واقع شود.در حالی بعضی خودر

بی‌اعتنایی بازار به زیاد کردن قیمت ماشین

بی اعتنایی بازار به زیاد کردن قیمت خودرو

عبارات مهم : بازار

به رغم آنکه طی هفته جاری دو خبر درخصوص زیاد کردن قیمت محصولات خودروسازان منتشر شد ولی این اخبار نتوانست در بازار رکود زده ماشین موثر واقع شود.در حالی بعضی خودروسازان در فروردین ماه امسال مصوبه سال گذشته شورای مسابقه مبنی بر زیاد کردن قیمت را اعمال کردند و روزنامه «دنیای اقتصاد» نیز قیمت های تازه را اطلاع رسانی کرد . در این هفته بار دیگر موج رسانه ای در این خصوص شکل گرفت؛ این اتفاق در کنار خبر ارسال درخواست تازه خودروسازان به شورای مسابقه جهت زیاد کردن قیمت ماشین منجر به آن شد که بعضی فعالان بازار از مراجعه مشتریان به بازار به علت نگرانی از زیاد کردن قیمت محصولات داخلی خبر دهند، حال آنکه چنین نشد.

بی‌اعتنایی بازار به زیاد کردن قیمت ماشین

سه شنبه گذشته یکی از مدیران شرکت های خودروساز با توجه به درخواست تولید کنندگان از شورای مسابقه مبنی بر تجدید نظر بر قیمت های کنونی از زیاد کردن 4 تا 5 درصدی قیمت ماشین طی امسال خبر داده بود این در شرایطی است که با توجه به خبر یاد شده است بعضی از فعالان بازار آینده نگری می کردند که مراجعه مشتریان به بازار جهت خرید زیاد شود حال آنکه ظاهرا بازار ماه رمضان هیچ گونه واکنشی به این اخبار نداشته هست؛ به طوری که طی هفته جاری قیمت خودروها ثبات خود را حفظ کرده است و بازار نه تنها تکان خاصی را به خود ندید بلکه خبرها حکایت از کم کردن بعضی معاملات ماشین در بازار نیز داشته است.

معمولا در ماه رمضان تقاضا جهت ماشین کم کردن پیدا می کند؛ در این بین همزمانی ماه رمضان با فصل امتحانات مدارس موجب شده است که تقاضا کم کردن جدی تری پیدا کند؛ علت این عنوان آن است که خانواده ها در ماه رمضان و فصل امتحانات چندان تمایلی به سفر ندارند و از همین رو تقاضا جهت خرید ماشین نیز افت پیدا می کند.در این میان ولی از بازار خودروهای وارداتی خبر می رسد که خرید و فروش در این بازار نیز در اوضاع رکود به سر می برد. به گفته فعالان بازار به علت کم کردن واردات بعضی خودروها در بازار شاهد زیاد کردن قیمت وارداتی ها هستیم؛ ولی زیاد کردن عرضه بعضی برندها نیز کم کردن قیمت آنها را به دنبال داشته هست. عنوان مهمی که کارشناسان اثر آن را طی هفته های آتی در بازار این خودروها حائز اهمیت می دانند از سرگیری شماره گذاری خودروهای برندهای غیرآمریکایی تولید شده است در این کشور هست. به اعتقاد فعالان بازار ورود این خودروها به بازار قطعا اثر جدی در کم کردن قیمت خودروهای تحریمی دارد.

به رغم آنکه طی هفته جاری دو خبر درخصوص زیاد کردن قیمت محصولات خودروسازان منتشر شد ولی این اخبار نتوانست در بازار رکود زده ماشین موثر واقع شود.در حالی بعضی خودر

بازار خودروهای داخلی

سری ولی به بازار ماشین بزنیم و ببینیم در دومین هفته خرداد ماه چه اتفاقاتی در آن رخ داده هست. به گفته نمایشگاهداران ماشین پایتخت، در حال حاضر پژو 206 ظاهر 5 با توجه به تثبیت قیمت در هفته جاری، در حال حاضر 38 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می شود. همچنین مدل صندوقدار این ماشین نیز عوض کردن نکرده قیمتی خاص، این هفته را به آخر رساند و در حال حاضر 39 میلیون و 200هزار تومان به فروش می رسد.از بازار پژو 405 نیز خبر می رسد قیمت این محصول طی هفته جاری زیاد کردن 200 هزار تومانی را به خود دیده هست. بر این اساس در حال حاضر جهت خرید پژو 405 باید 30 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کرد. در این بین ولی دیگر محصول کشور عزیزمان ایران ماشین یعنی سمند EF7 این هفته دچار نوسان قیمت شد؛ به نحوی که این ماشین با زیاد کردن 100 هزار تومانی هم اکنون 32 میلیون و 200هزار تومان به فروش می رسد.

نمایشگاه داران ماشین پایتخت، ولی در مورد رانا به عنوان یکی از محصولات نسبتا کم تیراژ کشور عزیزمان ایران ماشین نیز تاکید می کنند که این محصول با توجه به تثبیت قیمتش هم اکنون 33 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد. همچنین پژو پارس مدل فول نیز با توجه به تثبیت قیمتش طی این هفته 37 میلیون و 800 هزار تومان به فروش رسید.اما سری هم به خودروهای سایپا و پارس ماشین بزنیم و ببینیم اوضاع قیمت آنها طی هفته جاری به چه شکل هست. به گفته فعالان بازار، پراید مدل 131 نیز که عوض کردن خاصی در قیمت آن طی هفته جاری ایجاد نشده، قیمتی برابر با 21 میلیون و 100 هزار تومان دارد و مدل 111 (پراید هاچ بک) نیز 21 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می شود. از سوی دیگر ولی پراید مدل 132 نیز در حال حاضر قیمتی برابر با 21 میلیون و 300 هزار تومان دارد.

فعالان بازار از ثبات قیمت تیبا در بازار خبر می دهند. به گفته آنها، این محصول در حال حاضر با قیمتی برابر با 25 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش می شود. ولی سراتوی مونتاژی سایپا نیز عوض کردن خاصی در هفته جاری نداشته هست. به گفته فعالان بازار، سراتو که به صورت اتومات و دستی عرضه می شد در حال حاضر با 99 میلیون تومان به فروش می رسد.از سوی دیگر ولی از بازار تندر-90 ها خبر می رسد که تغییراتی در قیمت آنها طی هفته جاری رخ نداده هست. بر این اساس، تندر-90 مدل E2 پارس ماشین با ثبات قیمتی خود نسبت به هفته گذشته در حال حاضر قیمتی برابر با 42 میلیون و 500 هزار تومان دارد. همچنین پارس تندر نیز قیمتی برابر با 43 میلیون تومان دارد که نشان می دهد این محصول در مقایسه با هفته گذشته، ثبات قیمت خود را حفظ کرده هست. فعالان بازار ولی در مورد تندر-90 اتومات هم عنوان می کنند که این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با 48 میلیون تومان دارد که نشان دهنده ثبات قیمت این ماشین طی هفته جاری است.

بی‌اعتنایی بازار به زیاد کردن قیمت ماشین

همچنین ساندرو نیز که عضو هاچ بک خانواده تندر-90 به شمار می رود، در حال حاضر قیمتی برابر با 53 میلیون تومان در بازار دارد. با این حساب، ساندرو در مقایسه با هفته گذشته عوض کردن قیمت خاصی را به خود نمی بیند. ساندرو مدل دنده ای نیز با قیمت 46 میلیون و 900هزار تومان خرید و فروش شده است است که نشان از ثبات قیمت این ماشین دارد. همچنین مدل استپ وی ساندرو نیز هم اکنون حدود 61 میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می رسد که نشان از اختلاف قیمتی بیش از 8 میلیون تومانی با قیمت کارخانه ای این ماشین دارد، ولی فعالان بازار در مورد برلیانس نیز تاکید می کنند که این محصول در مدل 320 قیمتی برابر با 53 میلیون تومان دارد و مدل 330 آن نیز 56 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد.

نوسان در قیمت وارداتی ها

به رغم آنکه طی هفته جاری دو خبر درخصوص زیاد کردن قیمت محصولات خودروسازان منتشر شد ولی این اخبار نتوانست در بازار رکود زده ماشین موثر واقع شود.در حالی بعضی خودر

سری هم ولی به بازار خودروهای وارداتی بزنیم که قیمت ها در آن با نوسان کمی همراه بوده هست. آن طور که فعالان بازار روایت می کنند، در حال حاضر تویوتا کمری هیبریدی قیمتی برابر با 245 میلیون تومان دارد که نشان می دهد محصول موردنظر ثبات قیمت خود طی هفته جاری را حفظ کرده هست. همچنین مدل لکسوس NX نیز در حال حاضر 375 میلیون تومان به فروش می رود. این در حالی است که تویوتا Rav4 عوض کردن نکرده قیمت خاصی، 260 میلیون تومان طی هفته جاری خرید و فروش شد؛ در این بین یاریس هاچ بک با زیاد کردن دو میلیون تومانی هم اکنون 117 میلیون تومان به فروش می رسد. از آن سو کیا سراتو با کم کردن دو میلیون تومانی قیمت در حال حاضر معادل 145 میلیون تومان عرضه می شود ولی اپتیما با ثبات قیمت هم اکنون 205 میلیون تومان قیمت دارد. این در حالی است که سوناتا با کم کردن قیمت یک میلیون تومانی، 175 میلیون تومان به فروش می رود و النترا نیز که دو میلیون زیاد کردن قیمت داشته، 140 میلیون تومان به فروش می رسد.

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

بی‌اعتنایی بازار به زیاد کردن قیمت ماشین

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصول | میلیون | محصولات | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs