نادرست اخبار ایران تلگرام اطلاعات اخبار اجتماعی

نادرست: اخبار ایران تلگرام اطلاعات اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی میل به داریم در مورد عنوان قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشیم / سفیر چین در تهران

پانگ سن، سفیر چین در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: کشور عزیزمان ایران امن‌ترین و باثبات ترین کشور منطقه است و ما خواهان گسترش تعاملات با پایتخت کشور عزیزمان ای

میل به داریم در مورد عنوان قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشیم / سفیر چین در تهران

سفیر چین در تهران: میل به داریم در مورد عنوان قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشیم

عبارات مهم : ایران

پانگ سن، سفیر چین در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: کشور عزیزمان ایران امن ترین و باثبات ترین کشور منطقه است و ما خواهان گسترش تعاملات با پایتخت کشور عزیزمان ایران در عرصه های متفاوت هستیم.

به گزارش ایسنا، پانگ سن، سفیر چین در کشور عزیزمان ایران در نشست خبری امروز (سه شنبه) در سفارت چین در رابطه با طرح یک کمربند، یک بزرگراه گفت: درسال 2013 این طرح مطرح شد و در سه سال گذشته به نتیجه های خوبی دست یافته و جامعه بین الملل آن را مثبت ارزیابی می کند.

میل به داریم در مورد عنوان قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشیم / سفیر چین در تهران

وی ادامه داد: نشانه این طرح تکامل مسیر بین کشورهایی است که در مسیر بزرگراه ابریشم هستند. در حال حاضر چین با بیش از ۴۰ کشور تفاهم نامه همکاری و استراتژیک امضا کرده و با در نظر گرفتن تسهیلاتی در تعاملات اقتصادی فضای مناسبی ایجاد کرده هست. چین با ۲۰ کشور در مسیر بزرگراه ابریشم همکاری دارد این تعامل مشاغل و وقت های فراوانی ایجاد کرده است.

پانگ سن گفت: یک کمربند و یک بزرگراه به جز اقتصادی مشمول بر بخش های متعددی از جمله فرهنگی و اجتماعی هم می شود. در نشست سران یک کمربند و یک بزرگراه که برگزار شد بیش از هزار و پانصد نماینده از کشورها و تعداد زیادی از شرکت های بین المللی حضور داشتند. طیب نیا وزیر اقتصاد کشور عزیزمان ایران هم در این نشست نقش مثبتی ایفا کرد.

پانگ سن، سفیر چین در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: کشور عزیزمان ایران امن‌ترین و باثبات ترین کشور منطقه است و ما خواهان گسترش تعاملات با پایتخت کشور عزیزمان ای

سفیر چین در مورد ایجاد اقامتگاه های بدون مجوز به وسیله چینی ها در کشور عزیزمان ایران و حضور لیدرهای این کشور در کشور عزیزمان ایران گفت: هتل ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران کم و قیمت ها زیاد است و بعضی مسافران انگلیسی بلد نیستند و به راهنماهای چینی نیاز دارند.خوشحالم که کشور عزیزمان ایران در جهت اصلاح شرایط گردشگری تلاش و دستاوردهایی هم داشته است.

وی ادامه داد: اگر کشور عزیزمان ایران تسهیلات بیشتری قرار دهد ما هم استفاده می کنیم .طبق قرار داد همکاری های گردشگری را گسترش می دهیم. در مورد ویزا هم در سال های اخیر ایرانی هایی که جهت تجارت و تحصیل به چین سفر می کنند و در خواست ویزا دارند زیاد کردن یافته هست. سال گذشته بیش از صد هزار ویزا صادر شد. شرایط ویزا در سایت ما قرار دارد. جهت هزینه ویزا بعضی مستقیم از طرق کنسولگری و بعضی آژانس مراجعه می کنند که البته آژانس کمیسیون می گیرد.

این دیپلمات چینی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا راجع به سفر ترامپ به منطقه گفت: ما سفر ترامپ به منطقه را با دقت بررسی می کنیم و امیدواریم کشورهای منطقه با گفت و گو پرسشها را حل کنند اصل مهم این است که نظر خود کشورها را در نظر بگیرند. در مورد مقابله با تروریسم کشورها نباید استاندارد دو یا چندگانه داشته باشند. همه طرف ها باید جهت بازگشت صلح مذاکره کنند.

میل به داریم در مورد عنوان قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشیم / سفیر چین در تهران

وی در ادامه پا سخ به سئوال ایسنا در مورد قرار داد نظامی و تسلیحاتی بین آمریکا و عربستان همزمان با برگزاری نشست ها جهت برقراری صلح در منطقه افزود: چند مکانیسم جهت حل پرسشها منطقه وجود دارد یکی نشست ژنو به ابتکار شرکت ملل و نشست آستانه با حضور ایران، روسیه و ترکیه که هردو سازنده و مکمل هم هستند.

پانگ سن تاکید کرد: تروریسم دشمن یکسان دنیا بوده و چین و کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با تروریسم با هم گفت وگو می کنند.امروز افراط گرایی و حوزه های آن بسیار گسترش یافته و مقابله با آن باید اولویت همه کشورها شود. چین مایل است همکاری های خود را با کشور عزیزمان ایران و سایر کشورها گسترش دهد.

پانگ سن، سفیر چین در پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: کشور عزیزمان ایران امن‌ترین و باثبات ترین کشور منطقه است و ما خواهان گسترش تعاملات با پایتخت کشور عزیزمان ای

وی همچنین با اشاره به توافق پاریس گفت: تغییرات اقلیمی مربوط به همه بوده و هیچ کشوری نمی تواند آن را نادیده بگیرد. تفاهمنامه پاریس به مشکل به دست آمده و جهت رویارویی دنیا با عوض کردن شرایط اقلیمی است و هرچند موضع کشورهای متفاوت عوض کردن کند چین با همکاری با سایر کشورها جهت حفظ تفاهم پاریس نقش سازنده ای ایفا می کند.

سفیر چین در مورد استراتژی همکاری های بلند مدت این کشور با کشور عزیزمان ایران توضیح داد: کشور عزیزمان ایران از با ثبات ترین و امن ترین کشورهای منطقه است و ما میل به داریم همکاری های امنیتی خود با پایتخت کشور عزیزمان ایران را گسترش بدهیم.

وی در رابطه با بازطراحی راکتور اراک گفت: باز طراحی این راکتور از مهمترین محورهای مذاکرات کشور عزیزمان ایران با 1+5 هست. 6 کارگروه در این زمینه ایجاده شده است که چین به عنوان رییس آن همکاری نزدیکی با سایرین دارد. دو ماه پیش شرکت های چینی و ایرانی نخستین قرارداد بازطراحی را امضا کردند و چین میل به دارد طبق تفاهم های انجام شده است در زمینه بازطراحی راکتور اراک با کشور عزیزمان ایران همکاری کند.

میل به داریم در مورد عنوان قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشیم / سفیر چین در تهران

این دیپلمات چینی در پاسخ به سوالی مبنب بر اینکه غرب در مرزهای غربی چین ناامنی ایجاد می کند تا مانع از پیشرفت این کشور شود و اینکه چین چه راهکاری جهت مقابله با این امر دارد؟ گفت: چین همواره بر اساس اصول تعامل دوجانبه با آمریکا همکاری کرده و بعد از روی کار آمدن ترامپ روسای جمهوری دوکشور ملاقات داشته و در مورد روابط دوکشور و پرسشها منطقه ای مذاکره و تفاهم های جدیدی داشتند و طرفین با تفاهم پرسشها دو جانبه را حل می کنند. اخیرا آمریکا هم نماینده ای به نشست یک کمربند و یک بزرگراه اعزام کرده و دوکشور به عنوان کشورهای بزرگ توسعه یافته و در حال توسعه روابط خوبی دارند و امید داریم چین و آمریکا براساس تفاهم روابط را توسعه بدهند.

پانگ سن در پاسخ به سئوال دیگری در مورد ارتباط بانک های بزرگ با کشور عزیزمان ایران در مورد برنامه های 1+5 جهت اصلاح این شرایط خاطرنشان کرد: چین بر این باور است که همه طرف ها باید صادقانه به برجام متعهد باشند و در جریان مذاکرات چند دوره در راس هیئت چین حضور داشتم. چین در این راستا براین باور است که در این مذاکرات کشور عزیزمان ایران به عنوان عضو ان پی تی باید مسئولیت خود را ایفا کند و از حق استفاده مسالمت آمیز از انرژی هسته ای برخوردار بوده و با تحقق برجام هم همه تحریم های دو و سه جانبه برداشته شود.

وی ادامه داد: بعد از برجام بخشی از تحریم ها مثل حوزه نفت برداشته شده. آژانس بین المللی انرژی اتمی هم از وفاداری کشور عزیزمان ایران به وعده هایش خبر داد.متاسفانه بعضی از تحریم های چندجانبه برداشته نشده هست. در یکی از کمیسیون های اجرای برجام طرف کشور عزیزمان ایران اعلام موضع کرد و چین هم تاکید کرد که همه طرف ها باید به وعده هایشان عمل کنند. ما هم به برداشته شدن تحریم های بانکی و فاینانس امیدواریم.

پانگ سن همچنین در رابطه با اینکه گفته می شود چین مخالف پیوستن کشور عزیزمان ایران به شرکت همکاری های شانگهای هست، تاکید کرد: در سال گذشته در جلسه شرکت همکاری های شانگهای بعضی رسانه ها شایعاتی علیه چین منتشر کردند. بعضی رسانه های غربی گفتند چین با پیوستن کشور عزیزمان ایران به اجلاس شانگهای مخالف است.

این دیپلمات چینی افزود: چندین بار به دوستان ایرانی تاکید کردم که کشور عزیزمان ایران کشور مهمی جهت منطقه بوده و چین حمایت خود از پیوستن آن به شرکت همکاری شانگهای را اعلام کرده و روز قبل از برگزاری اجلاس این سازمان، معاون وزیر خارجه چین هم این مواضع را اعلام کرد. چین همواره در جهت پیوستن کشور عزیزمان ایران به این اجلاس تلاش کرده هست. تصمیم این شرکت به اتفاق اعضای دیگر بوده و کشور عزیزمان ایران می تواند با سایر اعضا وارد مذاکره شود که به نفع آن رای بدهند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تفاهم نامه ها در حوزه گردشگری بین چین و کشور عزیزمان ایران گفت: همکاری توریستی از بخش های مهم همکاری های دو کشور هست. روسای دو کشور در مورد تبادلات گردشگری صحبت کرده و سال گذشته در کشور عزیزمان ایران نشستی درمورد توریسم جهانی برگزار و مسئولان چینی هم در آن شرکت کردند. امروز سفرها روز به روز گسترش می یابد.

این دیپلمات چینی خاطرنشان کرد: اینکه بعضی کشورها فکر کنند تروریسم به آنها نزدیک نخواهد شد بعد با آن مقابله نکنند، تصور اشتباهی هست. کشورهایی که از تروریسم حمایت کنند قطعا روزی خودشان از آن ضربه خواهند خورد.

وی در مورد قطع رابطه بعضی کشورها با قطر گفت: چین این تحولات را تحت نظر دارد. کشورهای منطقه با مذاکره و از طریق مسالمت آمیز باید مسله خود را حل کنند. هند، چین و آمریکا در این زمینه اعلام نظر کردند. چین هم میل به دارد در مورد قطع همکاری بعضی کشورها با قطر با کشور عزیزمان ایران تبادل نظر داشته باشد.

وی در ادامه در مورد بعضی شکایت های شرکت های ایرانی از طرف های چینی یا بالعکس توضیح داد: بعضی شرکت ها در جریان کار با اختلافاتی برخورد می کنند که به نظر عادی هست. در جریان همکاری بین طرف های چینی و ایرانی قطع قرارداد و نپرداختن پول پیش آمده که اتفاقی جزیی در تعاملات دو طرف محسوب می شود. زیاد این پرونده ها از طریق گفت وگو و یا در مواقعی قانون، حل و فصل می شود.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | کشورها | ایرانی | بزرگراه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs